sănătoase

Un nou lot de meciuri amicale a fost jucat de copiii și adolescenții din Lokomotiv (Plovdiv) la cantonamentul din Kusadasi. Întâlniri cu una dintre cele mai puternice școli din Turcia - cea din Altai (Izmir), s-au jucat ieri și astăzi în vecinul nostru din sud.

Înainte de meciul de astăzi al setului din 2006, delegația Lokomotiv a prezentat, de asemenea, un tricou echipei reprezentative a șefului școlii din Altai, care a fost prezentat de antrenorul Ayan Sadakov Jr.

Băieții din setul din 2003 s-au impus peste colegii lor din Altai cu 1: 0. Scopul „alb-negrilor” a fost opera lui Toni Milushev, care a asigurat victoria echipei lui Kostadin Apostolov.

Setul 2004 a jucat două jocuri. Ieri, absolvenții lui Daniel Dimitrov l-au învins pe Ayden Sport cu 6: 1. Astăzi, „Strumfii” au jucat un al doilea test - împotriva Altai. Plovdiv a pierdut 0: 1 în ploaia puternică asupra Kusadasi. Lokomotiv are ceva de regretat, după ce în a doua repriză băieții lui Daniel Dimitrov au ratat o serie de situații avantajoase pentru a asigura nu doar o remiză, ci și o victorie clară.

Copiii din setul din 2006 au jucat, de asemenea, două meciuri amicale cu Altai. Testul de ieri s-a încheiat la 2: 2. Lokomotiv a preluat conducerea cu două goluri ale lui Martin Petrov, dar echipa turcă a ajuns la egalitate în ultimele minute. Astăzi, ambele echipe au concurat din nou, iar „alb-negrii” au câștigat cu clasicul 3: 0. Ivan Sulev (2) și Martin Petrov au devenit autorii hiturilor.

Setul 2007 a suferit două înfrângeri cu 2: 0 și 2: 1. Jucătorii lui Nikolay Grekov și Ilian Ivanov au evoluat foarte puternic în ambele meciuri cu Altai și au controlat inițiativa, dar au suferit pierderi.