Echipa NutriGen se extinde!

nutrigen

Deschidem o poziție pentru o bioinformatică cu cunoștințe în genetică umană! Lucrarea face parte dintr-o echipă largă de specialiști, inclusiv genetici, medici, bioinformatică și experți în marketing, angajați în conducerea unui set de gene diferite.

Principalele responsabilități pentru postul propus vor include:

  • Procesarea și analiza bioinformatică de nouă generație a platformei MiSeq a următoarei generații Illumina
  • Dezvoltarea și îmbunătățirea metodelor analitice și a algoritmilor pentru analiza Gen.

Următoarele competențe și calități reprezintă un avantaj pentru poziție:

  • Experiență în procesarea datelor secvențiale de generație următoare (NGS)
  • Experiență în utilizarea diverselor baze de date online disponibile și a software-ului bioinformatică
  • Cunoștințe generale de informatică, programare și statistici
  • Cunoștințe de bază și interes în domeniul geneticii moleculare
  • Dorința de dezvoltare pe termen lung în domeniu
  • Creativitate, atenție la detalii, asimilare rapidă a informațiilor
  • Muncă în echipă bună