Slavia și Botev nu au câștigat într-un meci amânat din etapa a 11-a a efbet Ligii I. Albii și canarii au terminat 0-0 pe stadionul Slavia. Astfel, Sofia ocupă penultimul loc 13 în clasament cu 9 puncte, în timp ce „galben-negrii” sunt pe locul 9 cu 14 puncte.

impersonală

Oaspeții au ajuns la Sofia fără marea lor vedetă Todor Nedelev, care este rănit. „Canarii” au trebuit să facă față sarcinii pierderii catastrofale cu 0: 6 de la Lokomotiv (Plovdiv).

Pentru echipa lui Slavia din nou pe ușă a început fiul lui Vili Vutsov - Svetoslav, care a evoluat la un nivel bun. Experimentatul Darko Tasevski a condus „albii” cu banderola de căpitan, dar a rămas pe teren doar în prima repriză după ce a primit o accidentare.

Ambele echipe au ieșit cu tricouri cu chipul lui Dimitar Largov, care a murit acum câteva zile. A fost un minut de tăcere în cinstea lui înainte de meci.

Prima repriză a fost egală, fără prea mult pericol în fața ambelor uși.

În minutul 10, Hristov a interceptat cu capul dintr-un corner după o performanță a lui Firtulescu și a tras, dar mingea a fost foarte aproape de poartă. Ambele echipe au muncit din greu pentru a-și găsi drumul spre poartă, dar nu a funcționat niciodată.

Slavia - Botev (Plovdiv), 0: 0

Antrenorul gazdelor Alexander Tarkhanov a primit vești bune înainte de meci

În minutul 30, Radoslav Kirilov a invadat suprafața de pedeapsă și a fost într-o poziție foarte bună pentru a trage, dar portarul Argilashki a ieșit grozav și a înscris decisiv. Puțin mai târziu, gazdele au fost nevoite să facă o înlocuire după ce Viyachki s-a accidentat și a fost înlocuit de fostul jucător al lui Botev Milen Gamakov. Până la sfârșitul reprizei nu s-a întâmplat nimic memorabil și astfel ambele echipe s-au retras la 0: 0.

A doua parte a început într-un ritm puțin mai mare.

Venci Stefanov a depășit coronavirusul

A fost externat de la Academia Medicală Militară

În minutul 48, Atanas Iliev a primit o pasă bună de la Chris Dobrev, a șutat de pe stânga, dar șutul său final a fost inexact și a ieșit. Puțin mai târziu, Chris Dobrev a ajuns la minge și a tras dintr-un unghi mic spre ușă, dar Svetoslav Vutsov a ieșit bine și l-a prins.

Botev (Pd) cu doar două succese fără Nedelev timp de 5 ani

Pentru meciul cu Slavia, Botev va fi fără Viktor Genev

În minutul 78, Georgi Trifonov a înregistrat un debut oficial cu echipa lui Botev. Tânărul are 18 ani de la școala „canarilor” și și-a semnat recent contractul profesional. Până la sfârșitul meciului nu s-a întâmplat nimic interesant în fața ambelor porți și astfel Slavia și Botev au împărțit câte un punct.