tinerii

Bulgaria a învins Kazahstanul cu 3-0

Naționala de tineret a Bulgariei și-a învins colegii din Kazahstan cu 3: 0 în calificarea europeană.

În primele 45 de minute, tânăra speranță bulgară a ținut sub control evenimentele de pe teren, dar nu a reușit niciodată să atingă un obiectiv. Alexander Tonev și Galin Ivanov au ratat poziții bune. Oaspeții au performat extrem de slab la City Stadium din Lovech și este nedumeritor modul în care ne-au bătut cu ceva timp în urmă pe pământul lor.

După pauză, totul a căzut la locul său. Mai întâi în 57, Tonev s-a reabilitat, folosind o altă greșeală în apărarea Kazahstanului, iar câteva minute mai târziu Baltanov s-a dublat. Cu puțin timp înainte, însă, adolescentul lui Levski a făcut o greșeală incredibilă.

Până la finalul meciului, bulgarii au continuat să domine și au ajuns la un alt gol în ultimul minut. Baltanov a marcat din nou dintr-o lovitură liberă directă.

Astfel, Bulgaria are deja un atu de 1 victorie și 2 pierderi, după cele două înfrângeri suferite de Israel și Kazahstan.

BULGARIA - KAZAKHSTAN 3: 0

Bulgaria:12. Mario Kirev, 6. Pavel Vidanov, 15. Filip Filipov, 21. Vasil Bozhikov, 5. Milcho Makenjiev, 7. Lachezar Baltanov, 8. Marian Ogyanov, 3. Dani Kiki, 10. Galin Ivanov (46 - Viktor Petakov), 19. Alexander Tonev (90 + 1 - Str. Popov), 14. Ivan Tsachev
Rezerve: 1. Denchev, 9. Apostolov, 13. Panov, 17. Petakov, 18. Popov, 20. D. Kolev, 22.T. Kolev

Kazahstan:18. Kalmikov, 12. Daudov, 5. Scot, 3. Moldusinov, 17. Abuov, 6. Semenov, 2. Korobov, 8. Șahmedov, 9. Shaff, 7. Shabalin, 11. Kenbaev
Rezerve: 22. Shaikheslamov, 21. Serdyukov, 4. Adirbekov, 20. Dosmaganbetov, 23. Shomko, 16. Abdukarimov, 15. Tarabaed