kilograme

Tsanko Tsankov a slăbit aproape 5 kilograme în 14 ore în timpul înotului istoric din Golful Burgas. Înotătorul în vârstă de 31 de ani a spus că pe distanța de 46 de kilometri 620 de metri de la Capul Emine până la Capul Maslen a suferit 3-4 crize fiziologice.

Sofia Goja a câștigat a patra coborâre consecutivă

Campioana olimpică Sofia Goja a triumfat și în cea de-a doua coborâre de la Cupa Mondială de schi alpin din stațiunea de iarnă elvețiană Crans Montana. Italianul de 28 de ani, care a triumfat ieri, a fost cel mai rapid cu un timp de 1: 27,75 minute. Astfel, ea a înregistrat a patra victorie a sezonului și a 11-a în carieră. Un fapt curios este că Goja câștigă al patrulea.

A doua coborâre din „Streif” a fost anulată

Ploaia și zăpada au forțat organizatorii să anuleze planificată pentru astăzi cea de-a doua coborâre a pistei „Streif” din Kitzbühel de la Cupa Mondială de schi alpin masculin, la o zi după ce elvețianul Beat Foitz a câștigat prima coborâre. Federația Internațională de Schi a declarat că competiția a fost anulată "din cauza condițiilor meteorologice actuale și.

Lazarov a renunțat în perechi în Antalya

Jucătorul echipei naționale a Cupei Davis din Bulgaria, Alexander Lazarov, a fost eliminat în semifinalele de dublu ale turneului de tenis pe teren roșu din stațiunea turcească Antalya. Competiția are un fond de premii de 15 mii de dolari. Lazarov și Georgi Kravchenko (Ucraina) au pierdut în fața italienilor Davide Galopini și Raul Brancaccio cu 6-6 (3) și 2-6. Duelul a continuat exact.

Elfin Evans a condus Raliul de la Monte Carlo

Campionatul mondial Elfin Evans (Marea Britanie) cu Toyota a preluat conducerea după a doua zi a Raliului de la Monte Carlo, prima rundă a sezonului la Campionatul Mondial de curse cu motor. Britanicul conduce cu 7,4 secunde înaintea campionului mondial de șapte ori și a campionului în apărare Sebastian Ogier (Franța) cu „Toyota”. Evans a terminat pe locul al doilea în sezonul trecut.

Alexander Vezenkov a obținut 11 puncte pentru Zalgiris

Campionul Lituaniei Zalgiris l-a învins pe Olympiacos (Grecia) în vizită cu 81:79 puncte într-un meci din runda 21 a sezonului regulat al Euroligii la baschet masculin. Cu o secundă înainte de sirenă, Thomas Walkup a marcat coșul câștigător pentru gazde, care au făcut o serie de 9: 0 în final și au ajuns la o schimbare completă. Cetățeanul bulgar Alexander Vezenkov a început de la.

Levante și Valladolid nu au câștigat

Echipele Levante și Valladolid au terminat 2: 2 în primul meci din runda a 20-a a campionatului spaniol de fotbal. Gazdele au preluat conducerea în minutul 62 cu un gol al lui Daniel Gomez. Totuși, Valladolid a făcut o schimbare completă în cinci minute. În minutul 73 Ruben Alcaras a egalat cu un șut de la distanță, iar în minutul 78 Oscar Plano a primit o centrare de pe dreapta.

Money SG nu i-a lăsat nicio șansă lui Montpellier

Paris Saint-Germain a înregistrat a treia victorie consecutivă în campionatul francez de fotbal, învingându-l pe Montpellier cu 4-0 în primul meci din etapa a 21-a. În minutul 19, portarul din Montpellier, Jonas Omlin, a ieșit din suprafața de pedeapsă și l-a împiedicat pe Killian Mbape, pentru care a primit un cartonaș roșu direct. În minutul 34 Mbape a deschis scorul. În minutul 60.