vita

Ai visat vreodată un corp atletic fără să-ți coste ore de antrenament intens? Și știați că există o metodă care vă poate realiza ideile de modelare a mușchilor corpului, stimulând reducerea grăsimii? Obțineți corpul visului fără tensiune nejustificată!
Terapia inductivă cu energie ridicată cu EmFieldPro vă modelează mușchii în timp ce vă relaxați!

CE REALIZĂ emFieldPro?

EmFieldPro crește tonusul muscular, întărește circulația sângelui și activează procesul de regenerare. Terapia dezvoltă mușchii, stimulând reducerea grăsimilor.
Rezultatul - mușchii corpului în formă elegantă, cu aspect atletic!

În combinație cu terapia de reducere a grăsimilor, cum ar fi criolipoliza CLATUU, terapia EmFieldPro îmbunătățește și stimulează obținerea rezultatelor dorite.

CE ESTE EMFieldPro ȘI CUM FUNCȚIONEAZĂ?

EmFieldPro este un dispozitiv inovator pentru dezvoltarea musculară țintită, creat de compania germană Zimmer. Zimmer MedizinSystem este lider pe piața europeană în producția de echipamente medicale, cu o experiență de peste 50 de ani în industrie.
EmFieldPro efectuează terapie inductivă cu energie ridicată, care creează mii de contracții musculare prin impulsuri electromagnetice!

Corpul uman este un mediu conductiv bun și este conducător la câmpurile magnetice. Câmpurile electromagnetice pot trece prin celule, țesuturi, organe și oase fără nicio deformare sau pierdere, pot activa electrochimia țesuturilor și îmbunătățesc funcția celulară. Celulele au nevoie de energie pentru a funcționa corect și se știe că stimularea câmpului electromagnetic crește această energie și optimizează activitatea celulei. EmFieldPro generează un câmp magnetic care este de aproximativ 600 de ori mai puternic decât banda magnetică normală. Ca urmare, celulele nervoase, mușchii și vasele de sânge sunt stimulate.

CARE PĂRȚI TRATĂ EMFieldPro?

Burtă
Piese pentru fese
Coapsele posterioare
Coapsele din față
Viței
Mâini

BENEFICIILE TERAPIEI INDUCTIVE CU emFieldPro

Terapia inductivă cu energie ridicată este o metodă de ultimă generație cu o gamă largă de aplicații - atât în ​​dermatologia estetică, cât și în alte aspecte ale medicinei. Procedura este o metodă preferată pentru creșterea tonusului muscular și modelarea corpului, datorită mai multor avantaje:

  • Metoda neoperatorie
  • Aplicație sigură
  • Procedură nedureroasă
  • Fără perioadă de recuperare
  • Terapia pe termen scurt
  • Activează procesele de regenerare în organism
  • Construiește tonusul muscular
  • Îmbunătățește circulația sângelui
  • Pacientul poate reveni la rutina sa zilnică imediat după procedură
  • Rezultate de lungă durată

CÂND SUNT OBSERVATE REZULTATELE?

Obținerea rezultatelor dorite de fiecare pacient depinde de starea sa individuală. Practica arată că o sesiune de 6 până la 8 terapii pe zonă obține rezultate optime.

CÂT DURĂ PROCEDURA?

Tratamentul unei zone cu EmFieldPro durează aproximativ 30 de minute.

PENTRU CARE TERAPIA NU ESTE ADECVATĂ?

Terapia nu este utilizată în timpul sarcinii, alăptării și cancerului.
Înainte de a efectua terapia, specialistul nostru va stabili dacă efectuarea procedurii este contraindicată pentru dvs.