Antrenorii „Levski” și CSKA - Georgi Dermendzhiev și Lyuboslav Penev, i-au determinat pe cei 22 care vor începe derbyul de noapte al Ligii I.

cska

Meciul se va disputa pe stadionul „Vasil Levski” din Sofia, iar arbitrul șef Vladimir Valkov va da semnalul inițial la ora 13:00.

Înainte de meci a existat o ciocnire între fanii celor doi agitatori de pe bulevardul Sitnyakovo din capitală, a raportat bTV.

Nu există informații despre victime, există polițiști la fața locului.

„Levski”: Nikolai Mihailov, Milos Cvetkovic, David Jablonski, Nuno Reisch, Ivan Goranov, Kali Tiam, Martin Raynov, Gerson Cabral, Davide Mariani, Paulinho, Stanislav Kostov.

CSKA: Vytautas Cherniyaskas, Ivan Turitsov, Bozhidar Chorbadjiiski, Nikolay Bodurov, Steven Pereira, Janio Bickel, Edin Jesse, Thiago Rodriguez, Ruben Pinto, Evandro, Ali Sow.

Altele din fotbal

Tom Brady a ajuns la a 10-a finală a Super Bowlului în fotbalul american

Tom Brady i-a condus pe Tampa Bay Buccaneers în finala Ligii Super Bowl americane, care va fi pe 7 februarie pe stadionul lor. Aceasta va fi a 10-a apariție a lui Brady în meci

Berbatov a început să lucreze cu Etar

Dimitar Berbatov a început să lucreze cu atacatorii din exteriorul elitei „Etar”. S-a alăturat taberei echipei în satul Yagoda din Stara Zagora, unde locuitorii din Tarnovo se pregătesc pentru noul sezon.

Manchester United l-a eliminat pe Liverpool pentru cupă

O lovitură liberă strălucită a lui Bruno Fernandes în minutul 78 a adus Manchester United o victorie cu Liverpool cu ​​3-2 pentru cupă. Mohamed Salah a primit o pasă perfectă de la Firmino în minutul 19 și

„Spezia” l-a chinuit din nou pe „romi”, dar a căzut, un ajutor pentru Galabinov

„Spice” -ul lui Andrei Galabinov a fost din nou pe punctul de a dezamăgi „Roma”, dar a pierdut meciul din Serie A cu 3: 4 cu golul lui Lorenzo Pellegrini în timp adăugat. Roma a preluat conducerea cu golul lui Borja Mayoral în 17