Campionul Bulgariei Ludogorets a pierdut cu Valencia cu 0: 3 în fața a 43.000 pe stadionul „Vasil Levski” și și-a făcut imposibilă misiunea pe drumul spre 1/4 de finală a Ligii Europa.

vulturile

Spaniolii au obținut o victorie clară și aproape sigur vor continua în următoarea fază a turneului. Golurile pentru Valencia au fost marcate de Baragan, Cartabia și Senderos.

Astfel, povestea pentru oamenii din Razgrad s-a încheiat cu adevărat și doar un miracol poate pune Ludogorets în sferturile de finală. Vulturii nu pot decât să regrete numeroasele lor ratări, un penalty ratat de Roman Bezyak cu un scor de 0: 1, o bară și greșelile ridicole în apărare, care s-au dovedit a fi decisive.

Trebuie remarcat faptul că Valencia a jucat aproape o oră într-o echipă redusă, după ce Seydou Keita a primit un cartonaș roșu ușor exagerat în mijlocul primei reprize, dar asta nu ne-a ajutat campionii de acasă. Kishada a fost eliminată și la finalul meciului.

Ludogorets chiar nu a jucat un meci bun împotriva spaniolilor, dar merită doar superlative pentru performanțele sale de până acum în Europa League și pentru unirea națiunii și reușind să umple stadionul „Vasil Levski”.