Hicho a egalat pentru echipa „A”. Crescătorul dorește o corecție în atitudinea unora

tinerii

Naționala masculină a Bulgariei s-a încheiat cu o remiză 1: 1 împotriva echipei noastre de tineret în ultimul său meci pentru 2015.

De fapt, în acest caz, termenul de echipă națională „A” este o simplă formalitate, deoarece selecția lui Ivaylo Petev a inclus Antonio Vutov, în vârstă de 19 ani, Radoslav Tsonev, în vârstă de 20, Milen Gamakov, în vârstă de 21 de ani, și mulți alții de o vârstă mai mare, care trebuiau respectați pentru o posibilă selecție în selecția pentru noul ciclu 2016. Petev a decis să vadă o gamă largă de jucători în control împotriva selecției de până la 21 de ani a lui Antoni Zdravkov, a putut observa băieții din echipa de tineret.

Echipa națională mai tânără a lui Toni Zdravkov a preluat conducerea în minutul 13 după o descoperire a lui Julian Nenov, o centrare la sol și o lovitură finală a lui Alexander Vassilev, care a trimis mingea în plasa coechipierului său în „Ludogorets” Vladislav Stoyanov . Traianov și încă o dată Vassilev, după o nouă descoperire a lui Nenov, au ratat noi goluri pentru tineri. În minutul 40, selecția lui Petev a egalat. Popadin a făcut o greșeală în jumătatea adversă, Vutov l-a adus bine pe Nikolay Dimitrov și Hicho a marcat pentru 1: 1.

La pauză, antrenorii au lansat echipe aproape în întregime noi în efortul de a arăta numărul maxim de jucători. Nu au fost marcate goluri noi.

"Nu știu dacă aceasta este cea mai talentată generație, dar este cea mai harnică", a declarat antrenorul de tineret Antoni Zdravkov. "Întregul mijlociu masculin a fost de la echipa de tineret, dar există cineva care să decidă cine va juca în echipa" A ", a adăugat Zdravkov.

"Echipa națională este o prioritate și trebuie să fie mai presus de orice", a comentat Ivaylo Petev, care a refuzat să lase Litex să-și joace echipa națională. „Anumiți jucători trebuie să își adapteze atitudinile”, a adăugat el.

Celelalte opțiuni pentru controlul din noiembrie au fost Moldova și Georgia, dar s-a decis să se joace meciul cu tinerii.

Iată echipele pentru controlul din Pravets, care s-a încheiat cu 1: 1:

Bulgaria: Vladislav Stoyanov, Alexander Alexandrov, Yordan Minev, Ivo Ivanov, Mihail Venkov, Mihail Alexandrov, Radoslav Tsonev, Antonio Vutov, Nikolay Dimitrov, Lachezar Baltanov, Ismail Isa.

(Makenjiev, Stanchev, Kotev, Georgiev, Velev, Gamakov, Genov, Bakalov, Karachanakov.)

Bulgaria (tineret): Georgi Kitanov, Hristo Popadiin, Hristofor Hubchev, Stefan Velkov, Miki Orachev, Alexander Vassilev, Dimitar Velkovski, Yulian Nenov, Ivan Kolev, Bekir Rasim, Todor Trayanov.

(Kostov, Vitanov, Ahmedov, Chorbadjiiski, Kamberov, Marin, Stoev, Semerdzhiev, Hadjiev, Misyak, Stamov.)

Altele din sport

Grigor și Lolita sunt deja împreună la Melbourne (Video)

Grigor Dimitrov și Lolita Osmanova se întâlnesc deja și vorbesc la Melbourne. Fiica oligarhului energetic rus călătorește în Australia pentru a fi aproape de prietena ei

Manchester United l-a eliminat pe Liverpool pentru cupă

O lovitură liberă strălucită a lui Bruno Fernandes în minutul 78 a adus Manchester United o victorie cu Liverpool cu ​​3-2 pentru cupă. Mohamed Salah a primit o pasă perfectă de la Firmino în minutul 19 și

Miglena Selishka și Ivaylo Ivanov - cei mai buni sportivi din Bulgaria pentru 2020 (Fotografii)

MMC și BST au acordat premii în valoare totală de 185.000 BGN în „Noaptea Campionilor” Miglena Selishka și Ivaylo Ivanov au fost desemnați cei mai buni sportivi din Bulgaria pentru ultimul 2020

Kamen Zlatkov cu o victorie în slalomul uriaș din Kronplatz

Naționalul Kamen Zlatkov a obținut un nou succes în schiul alpin. După ce a câștigat vineri slalomul FIS din Kronplatz (Italia), rezidentul din Sofia a câștigat astăzi din nou un slalom uriaș acolo.

„Victoria” l-a concediat pe Pavel Dochev

„Victoria” germană (Köln) a reziliat contractul antrenorului bulgar Pavel Dochev înainte de termen. Demiterea specialistului în vârstă de 55 de ani a venit după pierderea de 1: 2 acasă la Waldhof (Mannheim) într-un meci împotriva