Un meci al campionatului rus de hochei pe minge, cunoscut sub numele de bandi sau hochei rus, a fost declarat cea mai mare rușine din istoria acestui sport.

rușii

Meciul dintre Vodnik (Arhanghelsk) și Baikal-Energy (Irkutsk) s-a încheiat la 9:11. El a fost ultimul din sezonul regulat și a trebuit să determine în cele din urmă perechile din playoff.

Ambele echipe au preferat să piardă pentru a obține un adversar mai ușor. Prima repriză s-a încheiat cu 0: 0, iar în a doua repriză jucătorii au început să înscrie doar autogoluri, care au ajuns la 20.

Probabil că jucătorul gazdelor de la „Vodnik” Oleg Pivovarov va intra în Cartea Recordurilor Guinness. A marcat toate cele 11 goluri în propria poartă, datorită căreia a câștigat „Baikal-Energy”.

Se așteaptă reacția federației și a ministerului sportului.

Altele din sport

Lolita cu Gregor la Melbourne

Noua iubită a lui Grigor Dimitrov este deja la Melbourne și îl va urmări în timpul turneelor ​​din Australia. Lolita Osmanova a lansat o lovitură din capitala statului Victoria

Alexander Georgiev i-a anulat pe insulari în derby-ul din New York în NHL

Primul jucător de hochei din Bulgaria, Alexander Georgiev, a început sezonul într-un mod fantastic. El a salvat toate cele 23 de lovituri la poartă în victoria sa cu 5-0 la New York Rangers

„168 ore”: Va exista un miracol - primul bogat rus care a intrat în fotbalul bulgar

„Botev” (Pd) visează la banii lui Anton Zingarevich, care este fiul miliardarului Boris Zingarevich, cunoscut în Rusia sub porecla Regele pădurii Omul de afaceri a votat proprietarul echipei Plovdiv

Sport la televizor astăzi

Bulgaria nu a lăsat nicio îndoială cine este №1, se califică pentru Eurovolley 2021

Naționala masculină va juca la Campionatele Europene din Polonia, Cehia, Estonia și Finlanda la sfârșitul verii. În al treilea meci, echipa noastră a jucat cel mai convingător și a învins Austria cu 3-0 (25:15).