berbatov

Manchester United a reușit să întoarcă scorul împotriva campioanei vizitate a Germaniei Wolfsburg într-un meci din Grupa B din Liga Campionilor. Bulgarul Dimitar Berbatov a fost lăsat pe bancă de managerul Alex Ferguson, dar a trebuit să intre în joc în minutul 20, înlocuindu-l pe Michael Owen, care a primit o entorsă și va trebui să se odihnească două-trei săptămâni.

Rezultatul a fost deschis de vedeta bosniacă a oaspeților Edin Dzeko în minutul 56. Cu toate acestea, United a restabilit repede egalitatea, deoarece la trei minute după golul pentru Wolfsburg l-a marcat veteranul Ryan Giggs. Cu 12 minute înainte de final, Michael Carrick a înscris un gol și a acordat cele trei puncte campionilor englezi.

După primele două meciuri ale grupei, Manchester United are un atu complet de șase puncte. Wolfsburg și CSKA (Moscova) au câte trei, iar Besiktas este fără punct. Turcii au pierdut la Moscova împotriva CSKA cu 1: 2.