OFFNews Ultima modificare pe 26 iunie 2019 la 22:55 1506 0

ludogorets

Cel mai recent

Fotbal

Fotbal

În fața proprietarilor Kiril și Georgi Domuschievi, echipa Ludogorets a pierdut cu 0: 3 în fața campioanei ucrainene Șahtior Donețk într-un meci de control în tabăra din Austria.

Mai multe despre acest subiect

Fotbal

Aceasta a fost prima înfrângere pentru cei 8 ori campioni ai Bulgariei în timpul antrenamentului. Luis Castro a debutat pentru adversar ca antrenor, în locul lui Roma Fonseca.

Șahtior a preluat conducerea în minutul 3. Marcelinho a făcut o greșeală gravă în centrul terenului, jucătorii ucrainenilor au jucat rapid și Tete a fost adus în spatele apărării de brazilianul jucat în juniorul Junior Moraes. El și-a învins compatriotul Renan. În minutul 28, rezultatul a fost de 2-0 pentru marele maestru ucrainean.

Fostul jucător al CSKA a dat o pasă minunată lui Alan Patrick, iar brazilianul a strecurat tehnic mingea sub picioarele lui Renan. În minutul 72, Șahtar a făcut clasicul lor de conducere. Vedeta echipei Tyson a tras puternic de la aproximativ 25 de metri, Renan nu a intervenit corect și i-a dat mingea lui Sikan, care nu a făcut o greșeală strânsă - 3: 0.

Puțin mai târziu, mingea a lovit plasa lui Ludogorets pentru a patra oară, dar golul lui Sikan a fost anulat din cauza unei ambuscade. La finalul meciului, golul lui Claudio Kesheriu a fost anulat din cauza unei ambuscade.

"Rămânem în urma lui Șahtior, rămânem în urmă în ceea ce privește viteza. Era clar că împotriva unei echipe serioase ne va fi greu cu un mijlocaș defensiv și cu două ofensive. Suntem epuizați cu această schemă.

Este nevoie de timp pentru a adapta unele dintre cele noi. Meciurile se apropie și trebuie să le ridicăm. Trebuie să începem să jucăm mai repede. Există ceva de lucru. Există o mulțime de lucruri care trebuie schimbate ", a spus anxios antrenorul Stoycho Stoev.