Jucătorul echipei naționale bulgare Georgi Milanov și CSKA Moscova par să ajungă în playoff pentru un loc în faza grupelor din Liga Campionilor. Acest lucru s-a întâmplat după victoria cu 2-0 ca invitat asupra AEK de la Atena în cea de-a treia rundă de calificare a competiției.

cska

Mijlocașul nativ a început meciul pe bancă, apărând în ultimele momente ale meciului. El a luat locul lui Alexander Golovin în minutul 83 și nu a contribuit prea mult la succes.

Cu mult înainte de apariția sa pe teren, moscoviții au falsificat deja un avantaj care să le ofere o revanșă confortabilă în capitala Rusiei. Primul gol a căzut chiar înainte de pauză, când Alan Dzagoev a marcat în prelungiri după o pasă precisă a lui Victor Vassin.

Totul din acest meci s-a încheiat în minutul 55, când suedezul Pontus Wernbloom era la timp să termine totul. În acest meci, seria negativă a portarului Igor Akinfeev din 43 de meciuri din Liga Campionilor, în care a primit un gol, a fost pusă capăt.